ESI 2017

На 09 и 10 юни 2017г. в Европейския политехнически университет се проведе Седмата международна научна конференция „Образование, наука, иновации“ ESI’17.

Целта на конференцията беше да събере на едно място преподаватели, студенти, специалисти и изследователи, които да споделят опит и да дискутират по актуалните теми за иновациите в науката и образованието.

В конференцията взеха участие над 120 души от България, Италия, САЩ, Северна Ирландия, Австралия, Украйна, Гърция, Сърбия, Македония.

Конференцията беше открита от Ректорa на ЕПУ проф. Марин Маринов. Приветствено слово произнесе президентът на ЕПУ проф. Джузепе Саконе. Към участниците бяха отправени поздравления от заместник-министърът на образованието проф. Иван Димов, община Перник и гости от страната и чужбина. Присъстваха и академици от БАН.

Conference 1     Conference 2     Conference 3

Повече

Пленарните сесии бяха ръководени от проф. Владимир Лазаров – заместник-ректор по науката и международното сътрудничество на ЕПУ. В тях основните доклади бяха представени от:

  • - проф. Жан-Люк Годио от Университета на Калифорния (САЩ) и президент на световната организация на компютърните специалисти IEEE;
  • - д-р Робърт Иди от Университета в Ълстър (Северна Ирландия)
  • - проф. Ангел Смрикаров от Русенския университет „Ангел Кънчев“ и председател на Академичната общност по компютърни системи и информационни технологии;
  • - проф. Георги Чобанов от Европейския политехнически университет.

Работата на конференцията продължи и на другия ден с представяне на научните доклади в рамките на шест секции:

  • - Постижения и иновации в строителното инженерество;
  • - Постижения и иновации в икономиката;
  • - Иновации в образованието;
  • - Постижения и иновации в компютърните науки;
  • - Зелена енергетика и устойчиво развитие;
  • - Постижения и иновации в психологиятa.

Сред водещите теми на докладите са приоритетни въпроси, свързани с устойчивото икономическо и социално развитие: устойчиво строителство, енергийна ефективност, сеизмична уязвимост на сградите и обновяване на сгради, управление на проекти в строителството, потенциал за използване на отпадните води, използване на ИКТ в медицината, качеството на въздуха, роботика и изкуствен интелект, роботи в помощ на възрастни и хора с увреждания, застаряване на населението, качество на работната среда и стрес, актуални проблеми на иновационната дейност в образованието и контрол на училищното образование, комуникация чрез татуировки, ефективно лидерство, борба с корупцията, стратегии за развитие и оцеляване на фирмите.

На пресконференцията присъстваха представители на електронни и печатни медии за отразяване на събитието.

Всички одобрени доклади от представените на конференцията ще бъдат публикувани в сборник.

По утвърдена традиция пленарната сесия на 9 юни завърши с две запомнящи се церемонии:

  • - Д-р Роберт Иди връчи учредената от него ежегодна награда за най-добър и успешен студент по строително инженерство на името на починалата му съпруга – бългърката Цветанка Лилова на Апостолос Курдуглу. Награденият студент – четвъртокурсник произнесе емоционално слово, в което изрази благодарност за признанието и за грижите на преподавателите за израстването му като специалист.

    Image 1     Conference 2 Conference 3

  • - Президентът проф. Джузепе Саконе връчи дипломи на завършили бакалавърската програма „Строително инженерство“.

Инж. Омер Айазоглу от името на колегите си благодари на Университета и на преподавателите за тяхното съдействие за получаване на солидни теоретични знания и практически умения, с които те вече са започнали успешно да работят в практиката.

© ЕПУ – Европейски политехнически университет – 2017 г. – Всички права запазени.